Tartalmi elemek kiemelése
rendező | színész | operatőr | forgatókönyvíró | zenész | egyéb személy | filmcímek | egyéb cím | Mindegyik | Egyik sem
Jelölje be, mely tartalmi elemeket szeretné kiemelve látni a szövegben!

Mozi

Jégkorszak 3: A dínók hajnala

Parádi Orsolya

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs – amerikai, 2009. Rendezte: Carlos Saldanha és Mike Thurmeier. Írta: Jason Carter Eaton történetéből Peter Ackerman, Michael Berg, Yoni Brenner és Mike Reiss. Zene: John Powell. Gyártó: Blue Sky Studios. Forgalmazó: InterCom. Szinkronizált. 96 perc.

 

Sir Conan Doyle Elveszett világát idézi a méltán népszerű rajzfilmsorozat eddigi legjobb része, amely minden izgalmával együtt ismét megnyugtató képet fest a gyerekeknek a család nevű, elsősorban szociális jellegű intézményről. Mani és Eli, a két gyapjas mamut gyermekáldás elé néz. Diego a kardfogú tigris feltámadni érzi ragadozó énjét, és kapcsol: itt az ideje visszatérnie természetéhez, és elhagyni a csordát. Ezt ajánlja Sidnek, a lajhárnak is, aki azonban annyira belelovallta magát a dajkaságba, hogy három dínótojást kezd el pesztrálni, amiket egy barlangban talált. A kaland akkor kezdődik, amikor a dühödt ragadozómama frissen kikelt kicsinyei után ered, majd Siddel együtt eltűnik. A család többi tagja a nyomukba ered, és a földfelszín alatt egy teljesen izolált világot találnak, ahol paradicsomi körülmények között vígan tenyésznek és enyésznek a dinoszauruszok. A lajhármentő akcióhoz kalauzuk is akad, egy harcedzett, félszemű menyét, Buck, akivel közösen jutnak el a húsevő növények, halálos sziklaszurdokok és számtalan éles fog között a kihagyhatatlan lávatengerig, hogy újra egyesüljenek és egy mamutbébivel gyarapodva visszatérjenek a felszínre.

A Jégkorszak-univerzum igazi erőssége a professzionális látványvilág mellett a jól adagolt humor. Ami a pedagógiai töltetet illeti, az alkotók nem sulykolják agyon: épp elég annyi, hogy kirekesztés helyett összetartás van, a nemi szerepek többsíkúak, léteznek párhuzamos univerzumok, és hogy szükségünk van ikonokra. Természettudományos szempontból az egész film egy merő katyvasz, de istenem, mit számít, ha a Motkányt 3D-ben láthatjuk a szerelmével tangózni, a fejünk felett repkedve.


A cikk közvetlen elérhetőségei:
offline: Filmvilág folyóirat 2009/08 59. old.
online: http://filmvilag.hu/xereses_frame.php?cikk_id=9958

Kulcsszavak: 2000-es évek, állat(ok), Animáció, barátság, CGI, család(i viszonyok), férfi szerepek, különc, mese, nemi szerepek, női szerepek, USA film, Vígjáték,


Cikk értékelése:szavazat: 1345 átlag: 5.53