rendező | színész | operatőr | forgatókönyvíró | zenész | egyéb személy | filmcímek | egyéb cím | Mindegyik | Egyik sem
Jelölje be, mely tartalmi elemeket szeretné kiemelve látni a szövegben!

Mozi

#kövessbe

Kovács Gellért

Follow Me – amerikai, 2020. Rendezte és írta: Will Wernick. Kép: Jason Goodell. Zene: Crystal Grooms Mangano. Szereplők: Holland Roden (Erin), Ronen Rubinstein (Alekszej), Keegan Allen (Cole), Denzel Whitaker (Thomas). Gyártó: Escape Productions. Forgalmazó: ADS Service. Feliratos. 98 perc.

 

Will Wernick előző horrorját is egy szabaduló-szobáról készítette, címe is ez volt: Szabadulószoba. Akár ennek az újabbnak is lehetne ez a címe, hiszen a helyszín és a vállalás is hasonló, mint a három évvel ezelőtti produkcióé volt – a végeredmény minősége azonban határozott visszalépés az idegesítő műfaji amatőrizmus felé. A #kövessbe nem több, tán nem is akar több lenni néhány ismert horror-franchise (Motel, Fűrész) stílusának és motívumainak felhasználásával legyártott unalmas, se nem szellemes, se nem kegyetlen (maximum kétszer tán gyomorforgató) szabadulószobás reklámfilmnél, amely egy hasonlóan ismert kilencvenes évekbeli thriller (Wernick gátlástalansága megérdemelné felfedését) csattanójának pofátlan lenyúlásával igyekszik a végére valamiféle érzelmet kicsikarni nézőjéből. Mármint olyat, amely megmagyarázza, miért is kellett leforgatni.

Az alaphelyzettel, miszerint a közösségi média egyik világjáró influenszere Moszkvában szenved barátaival egy, az „extrémnél is extrémebb” szabadulószobában, szó szerint semmit sem kezd a film – csakúgy, mint kétdimenziósnak is vékony, tenyérbemászó karaktereivel, vagy dilettáns, falvédősen okoskodó forgatókönyvének saját maga által felállított szabályaival. Bár olyan időket élünk, amikor szinte minden moziban bemutatott zsánerfilmnek örülni kell, amely megpróbálja visszacsábítani a közönséget a multiplexekbe, Wernick nemtörődöm Zs-filmje jobban járt volna, ha nálunk is inkább a VOD-tékák kínálatát gyarapítja. Otthon talán elintéztük volna egy legyintéssel – a vászon előtt ülve azonban kifejezetten dühítő ilyen ócskaságot látni.


A cikk közvetlen elérhetőségei:
offline: Filmvilág folyóirat 2020/09 60-60. old.
online: http://filmvilag.hu/xereses_frame.php?cikk_id=14663

Kulcsszavak:


Cikk értékelése:szavazat: 0 átlag: -