Tartalmi elemek kiemelése
rendező | színész | operatőr | forgatókönyvíró | zenész | egyéb személy | filmcímek | egyéb cím | Mindegyik | Egyik sem
Jelölje be, mely tartalmi elemeket szeretné kiemelve látni a szövegben!

Mozi

Emlékezz rám

Roboz Gábor

Remember me­ – amerikai, 2010. Rendezte: Allen Coulter. Írta: Will Fetters. Kép: Jonathan Freeman. Zene: Marcelo Zarvos. Szereplők: Robert Pattinson (Tyler),Pierce Brosnan (Charles), Emilie de Ravin (Ally Craig), Chris Cooper (Neil Craig). Gyártó: Summit Entertainment. Forgalmazó: Palace Pictures. Feliratos. 113 perc.

A New Yorkban élő Tyler, öccse öngyilkossága óta üzletember apjától és a saját életétől egyaránt elhidegült, kizárólag alsós húgához képes szeretettel viszonyulni. Az erélyes édesapjával élő Ally kislányként testközelből végignézte, ahogy a metróaluljáróban egy fegyveres rabló megöli az anyját. Az egyazon egyetemre járó sebzett huszonévesek ígéretesen alakuló románcát egyedül az árnyékolja be, hogy a fiú, miután összetűzésbe került Ally rendőr apjával, csak azért hívja randira a mit sem sejtő lányt, hogy aztán mielőbb ejtse.

A Hollywoodland melankolikus krimijét jegyző, sikeres tévésorozatokon edződött Allen Coulter második nagyjátékfilmje színtelen-szagtalan romantikus melodráma. A múltbeli trauma által közös nevezőre hozott hősöket mozgató rendező a konfliktusforrások gyors ismertetése után helyet csinál az Alkonyat-széria szépfiújának és a Lost egyik másodhegedűsének, hogy a fiatalok kamatoztathassák színészi adottságaikat. Will Fetters azonban a zsánertől elvárható szenvedélyesség és érzelmi intenzitás mellett az árnyalt jellemrajzokat is kispórolta első forgatókönyvéből, így az egy-egy bővített mondattal körülírható figurákkal egyik színész sem kap túl tág mozgásteret – bár a deprimált vagányt alakító Robert Pattinson kiváló lehetőséghez jut tinilány-bódító imázsának fejlesztésére.

Az Emlékezz rám giccsesnek ugyan nem nevezhető, de eredetinek sem: Coulter filmje feltűnően kevéssé igyekszik mély benyomást hagyni a nézőjében, azonban a még hollywoodi viszonylatban is elmebajos csattanónak sikerül elérnie, hogy talán még fél év múlva is emlékezzünk rá.


A cikk közvetlen elérhetőségei:
offline: Filmvilág folyóirat 2010/05 58-58. old.
online: http://filmvilag.hu/xereses_frame.php?cikk_id=10176

Kulcsszavak: 2010-es évek, család(i viszonyok), depresszió, forgatókönyv/történetvezetés, gyerekkor, gyilkosság, kritika/filmkritika, különc, New York, színészvezetés/színészi játék, USA film, öngyilkosság,


Cikk értékelése:szavazat: 1277 átlag: 5.72