Tartalmi elemek kiemelése
rendező | színész | operatőr | forgatókönyvíró | zenész | egyéb személy | filmcímek | egyéb cím | Mindegyik | Egyik sem
Jelölje be, mely tartalmi elemeket szeretné kiemelve látni a szövegben!

Mozi

Street Dance 3D

Vörös Adél

StreetDance 3D – amerikai, 2010. Rendezte: Dania Pasquini, Max Giwa. Írta: Jane English. Kép: Sam McCurdy. Szereplők: Charlotte Rampling (Helena), Rachel McDowall (Isabella), Eleanor Bron (Madame Fleurie), Nichola Burley (Carly). Gyártó: Vertigo / BBC. Forgalmazó: Budapest Film. Szinkronizált. 98 perc.

 

A film képzeletbeli magyar verziójában, az „Utcatánc 3D”-ben Laci még csak nem is sejti, hogy amikor első alkalommal helyezi a földre kétkazettás magnóját a Jászai Mari téri aluljáróban, majd lábait a feje fölé – ez az a pillanat, amikor élete visszafordíthatatlan fordulatot vesz, s meg sem áll a kereskedelmi televízió tehetségkutatójának dobogós helyéig. Noha az opusz még akár életképes is lehet a magyar közönségfilm színes palettáján, a koppintás egzotikumának ízén érződne, hogy valami még sincs egészen a helyén.

A Kevin Bacon-féle Gumilábtól – nem véletlenül készül most a remake is – , a Hírnéven át egészen a Step up-”sagáig” az individuum-központú tanulással szimpatizáló, a semmiből előtörő hősre fókuszáló, szenvedélyes táncos filmek divatja időről időre föltámad. A zsáner leglátványosabb és igencsak hatásos darabjait Hollywood szállítja, s noha Laci útja az aluljárótól a tévéstúdióig szintén érdekes szoiológiai látleletet nyújthat, be kell ismerni, hogy a magyar tinédzser világának is – sajnos vagy nem szerencsére – inkább a High School Musical csillogó irrealitására van szüksége, mint Made in Hungáriára.

Akik kedvelik a 3D-t, azok számára biztosan hab lesz a tortán a térhatás, a film ugyanis ebből a szempontból egészen lenyűgöző. A központi konfliktus már kevésbé: két szembenálló tánccsoport, az utcai táncosok és a velük dolgozni kénytelen Royal Dance School balett-növendékei között bontakozik ki, az előre várható dramaturgiai fordulatok koreográfiáját követve. Ám a néző megengedő: a látvány dinamizmusa, a szereplők karizmája és gyönyörű mozgásuk minden mást feledtet.


A cikk közvetlen elérhetőségei:
offline: Filmvilág folyóirat 2010/06 55. old.
online: http://filmvilag.hu/xereses_frame.php?cikk_id=10170

Kulcsszavak: 2010-es évek, 3D-s tánccsoport, kritika/filmkritika, közönségfilm,


Cikk értékelése:szavazat: 1157 átlag: 5.45